PROJEKTY

Projekt HeLi

Spoločnosť MIFIM v spolupráci s architektonickým ateliérom ZDRAVY DOM vypracovala projekt energeticky úsporného domu HeLi.

Tento typový energeticky úsporný dom je dom menšej veľkosti určený pre 2-4 člennú rodinu. 3 izby na poschodí a priestranné prízemie poskytujú dostatočné pohodlie pre energeticky úsporné a zdravé bývanie.
Úžitková plocha prízemia je 59,85 m2, poschodia 55,33 m2. Celková úžitková plocha je 115,18 m2. K domu je na južnej strane pričlenená priestranná terasa ako aj prístrešok pre 1-2 autá na severnej strane.

Uvedený dom je predurčený do rovinatého resp.mierne svahovitého terénu. Dom je založený na základovej doske pod ktorou môže byť tepelná izolácia z penového skla resp.extrudovaného polystyrénu.

Obvodové nosné ako aj vnútorné nenosné steny sú z muriva z vápenno-pieskových tehál v hr.175 a 115 mm. Vodorovné konštrukcie tvoria dva železobetónové stropy v ktorých sú zaliaté rozvody pre kúrenie a rekuperáciu.

Strecha môže byť riešená v dvoch variantách ako pultová resp.rovná Izolovaná EPDM fóliou a priťažená štrkom. Ústredné kúrenie môže byť zabezpečené malým plynovým kotlom, tepelným čerpadlom resp.elektrickým infračerveným vykurovaním.

Rekuperáciu vzduchu môže zabezpečovať napr.kompaktná jednotka od spoločnosti NILAN resp. PAUL.

Tepelná obálka domu ako aj všetky detaily sú riešené ako pre energeticky pasívny dom.

 

Celková cena za 115,18 m2 domu v energeticky pasívnom štandarde je 115 180 EUR bez DPH.

Projekt energeticky úsporného domu HeLi.

Spoločnosť MIFIM v spolupráci s architektonickým ateliérom ZDRAVY DOM vypracovala projekt energeticky úsporného domu HeLi..

Pdorys

Celková úžitková plocha je 115,18 m2.

3 izby na poschodí a priestranné prízemie poskytujú dostatočné pohodlie pre energeticky úsporné a zdravé bývanie. Úžitková plocha prízemia je 59,85 m2, poschodia 55,33 m2

Vhodný pre 2-4 člennú rodinu.

K domu je na južnej strane pričlenená priestranná terasa ako aj prístrešok pre 1-2 autá na severnej strane. Uvedený dom je predurčený do rovinatého resp.mierne svahovitého terénu.

Energeticky pasívny štandard

Tepelná obálka domu ako aj všetky detaily sú riešené ako pre energeticky pasívny dom. Celková cena za 115,18 m2 domu v energeticky pasívnom štandarde je 115 180 EUR bez DPH.

V prípade záujmu o výstavbu vyššie uvedeného domu nás neváhajte kontaktovať
Pôdorysy, rezy, pohľady
Vizualizácie